Kolonie letnie 2021 organizowane przez ZZCNMR już za nami.

 

            W tym roku Związek również podjął się organizacji kolonii letnich, które skierowane są do dzieci i młodzieży z rodzin rolniczych, zamieszkujących obszary wiejskie, gdzie przynajmniej jeden z rodziców ubezpieczony jest w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS. Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

            Kolonie letnie organizowane przez Związek zawsze cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców. Wyjazdy organizowane są na terenie krajuw najciekawszych i najpiękniejszych miejscach pod względem przyrodniczym oraz historycznym. Wyjątkowe krajobrazy widoczne z okien ośrodków wczasowych, zostaną na długo w pamięci naszych podopiecznych. Bliskość morza oraz gór przyczyni się do chętnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz korzystania z przygotowanych atrakcji: wycieczek turstyczno-krajoznawczych oraz zabaw sprawnościowo-ruchowych. Opracowany przez nas program kolonii letnich wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kolonistów i zapewnia im możliwość wypoczynku z jednoczesnym poznawaniem i pogłębianiem wiedzy na temat przyrody oraz kultury i historii regionu, w którym wypoczywają.

            Ośrodki, w których realizujemy kolonie, prócz imponującego położenia, mają dodatkowo szeroko rozwinięte centra rekreacyjne (świetlice, siłownie, place oraz sale gier i zabaw, boiska), przystosowane do potrzeb uczestników wypoczynku. Podejmując się organizacji wypoczynku dla tak młodej i wymagającej grupy wiekowej, mamy na celu przede wszystkim zagwarantowanie jej bezpiecznego i zasłużonego wypoczynku, nie zapominając przy tym o celach pośrednich, jakimi są podejmowane działania w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz profilaktyki antyalkoholowej i antyużywkowej. W jej skład wchodzą m.in. promowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie higienicznego, zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania, kształtowanie umiejętności aktywnego wypoczynku, podnoszenie kultury osobistej dzieci, a także podnoszenie bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym.

             Dokładamy wszelkich starań i wierzymy, że tegoroczne kolonie letnie spełnią oczekiwania biorących w nich udział dzieci. Z pewnością będą oni miło wspominać spędzone nad polskim morzem oraz w górach wakacje.

           

"Wypoczynek letni w formie kolonii w 2021 r. w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika."

Źródło. cnmr