Ruszają zimowiska dla dzieci rolników!

Jak co roku Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników organizuje wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzież, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu KRUS, dlatego też nasi podopieczni pochodzą głównie z rodzin zamieszkujących tereny wiejskie.

Wypoczynek zimowy w formie ferii zorganizowany został w miejscach, które podczas zimy cieszą się największym zainteresowaniem, czyli w polskich górach. W tym roku zorganizowane przez Związek turnusy odbędą się na Podhalu – w Zakopanem, Białym Dunajcu oraz Poroninie.
To tam, w odpowiednio przygotowanych na przyjęcie dzieci ośrodkach wypoczynkowych będą przebywać i korzystać z ferii nasi podopieczni.

 Miejsca te, ze względu na wyjątkowy mikroklimat, sprzyjają spędzaniu czasu na powietrzu
i organizowaniu licznych atrakcji zimowych i turystyczno-krajoznawczych. Poza atrakcjami znajdującymi się na terenach ośrodków, uczestnicy zimowisk biorą udział w licznych wycieczkach krajoznawczych i poznają specyfikę oraz historię najbliższej okolicy i jej mieszkańców. Głównym zadaniem wypoczynku są zajęcia w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Wypoczynek zimowy  2018 r. w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

Pierwszy turnus prawie za nami ....