Ustanowiono Rekord Polski w zbiorze buraka cukrowego

Wydarzenie miało miejsce w Otmuchowie (woj. opolskie) w gospodarstwie Konrada i Waldemara Rusków. Zbiór odbył się w asyście sędziego z Biura Rekordów. Tak imponujący uzyskany wynik był możliwy dzięki technologii w ramach programu "Idę po Rekord".

Chemirol, Dni Pola 2022 w Suchodębiu, warsztaty polowe, nawożenie roślin

Dni Pola z Chemirolem

Dni Pola 2022 w Suchodębiu to warsztaty polowe zorganizowane przez firmę Chemirol. Rolnicy mieli okazje nie tylko wysłuchać interesujących wykładów, ale również wziąć udział w zajęciach polowych, na których specjaliści...

Na polu zastosowano produkty z portfolio PUH "Chemirol" sp. z o.o. i INNVIGO Sp. z o.o., w tym ochronę fungicydową. Użyto również preparatu BlueN®, który już w roku premiery na polskim rynku zdobył tytuł Innowacyjnego Produktu Rolniczego 2022.

- Gospodarstwo prowadzi syn, którego wspieram. Mamy około 100 ha ziemi - w tym uprawy rzepaku, pszenicy oraz buraka cukrowego. Na zaproszenie Chemirolu podjęliśmy wyzwanie ustanowienia rekordu Polski. Technologie w ramach programu "Idę po Rekord" były idealnym rozwiązaniem. Bardzo się cieszymy z rekordowego wyniku, tym bardziej że został osiągnięty na gruntach klasy III i IV - mówił Waldemar Rusek, właściciel gospodarstwa.

- Trudna sytuacja w branży rolniczej, wysokie ceny nawozów, zmiany na ryku surowców i energii powodują, że rolnicy muszą odpowiednio dobierać produkty, aby uzyskać obfite plony. Plantatorzy nie mogą ryzykować i inwestować w niesprawdzone rozwiązania. Oczekują fachowego i profesjonalnego doradztwa. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi PUH "Chemirol" sp. z o.o., które proponuje najlepsze rozwiązania dobrane odpowiednio do gospodarstwa w ramach programu "Idę po Rekord" - powiedział Piotr Smolarek, przedstawiciel firmy.

Źródło: www.agropolska.pl