Wypoczynek zimowy 2023 organizowany przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników

Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników tak jak w latach ubiegłych, podjął się organizacji wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży z rodzin rolniczych, zamieszkujących obszary wiejskie, w których przynajmniej jeden z rodziców ubezpieczony jest w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS. Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników Zimowiska cieszą się dużą popularnością oraz zainteresowaniem wśród dzieci jak i ich rodziców. Turnusy wyjazdowe wypoczynku zimowego organizowane są: w Białym Dunajcu, Poroninie oraz Zakopanem, w miejscowościach znajdujących się na terenie Podhala, gdzie występuje niesamowicie malownicza przyroda oraz duże bogactwo kulturowe i historyczne. Miejsca, w których realizujemy zimowiska to ośrodki i domy wczasowe przystosowane do potrzeb uczestników wypoczynku, posiadające także szeroko rozwinięte centra rekreacyjne (tj.: świetlice, place oraz sale gier i zabaw) w pełni dostępne dla dzieci.

Wyjątkowe krajobrazy oraz bliskość gór zachęca naszych podopiecznych do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz korzystania z wielu przygotowanych atrakcji. W ramach zajęć promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej organizowane są zabawy na śniegu, zjazdyna sankach oraz na nartach, piesze wycieczki z przewodnikiem, olimpiady sportowe, wieczory góralskie, kuligi góralskie zakończony ogniskiem, nauka tańców ludowych, zajęcia na basenie, Aquaparku.

Dzięki wycieczkom turystyczno-krajoznawczym uczestnicy w ciekawy sposób mogą poznaći pogłębić wiedzę na temat regionu, w którym przebywają. Organizowane są wycieczki na: Krupówki, Rusinową Polanę, Morskie Oko, wjazd kolejką na Gubałówkę, wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego, wstęp do muzeów, zwiedzanie Bachledówki i Chochołowa.

Podejmując się organizacji wypoczynku dla dzieci, mamy na celu przede wszystkim zagwarantowanie im bezpiecznego, ciekawego oraz zasłużonego wypoczynku. Pamiętając przy tym o celach pośrednich, jakimi są podejmowane działania w ramach promocji zdrowia, profilaktyki zdrowotnej. W jej skład wchodzą m.in. promowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie higienicznego i zdrowego stylu życia oraz właściwego odżywiania, kształtowanie umiejętności aktywnego wypoczynku, podnoszenie kultury osobistej dzieci, a także podnoszenie bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym.

Dokładamy wszelkich starań i mamy nadzieję, że tegoroczne zimowe wyjazdy spełnią oczekiwania biorących w nich udział dzieci. Z pewnością będą one miło wspominać ferie spędzone w polskich górach.

"Wypoczynek zimowy w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 900,00 zł na każdego uczestnika."