Synoptyczna prognoza pogody IMGW na ten tydzień

Na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu początek tygodnia (poniedziałek i wtorek) przyniesie wzrost zachmurzenia do całkowitego i opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. W Tatrach opady deszczu przechodzić będą w opady śniegu. To pogorszenie pogody związane będzie z przemieszczaniem się układu niżowego znad Austrii na Ukrainę, w wyniku czego Polska południowo-wschodnia przejściowo znajdzie się w jego zasięgu.

 

rynek hurtowy w broniszach, bronisze, maciej kmera, ceny owoców i warzyw

Drogie warzywa. Zła pogoda ogranicza handel

Nieprzychylna aura ogranicza handel warzywami na rynku hurtowym w Broniszach. Krajowych młodych jest mało i są droższe niż w ubiegłym roku. Nie ma jeszcze truskawek - poinformował Maciej Kmera, ekspert rynku. Handel jest także ograniczony z powodu...

Temperatura powietrza tylko początkowo na wschodzie kraju będzie nieco powyżej 20°C, później na przeważającym obszarze kraju od 14°C do 19°C.

We wtorek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. W ciągu doby może spaść do 50 mm opadu. W Tatrach opady śniegu dające przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 do 10 cm oraz porywisty wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju zmienne zachmurzenie i przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 14°C na zachodzie do 20°C na wschodzie. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Od środy do niedzieli na zmianę chmury i słońce oraz przelotne opady deszczu i lokalne burze. Maksymalna temperatura powietrza kształtować się będzie od 12 do 19°C, a minimalna w nocy od 3 do 11°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko w czasie burz w porywach osiągający do 65 km/h.

Źródło: www.agropolska.pl